Praktyki - FAQ
Wykluczone z programu są następujące dziedziny:
Unskilled Occupations - wykluczenie możliwości praktykowania na pozycjach dla pracowników niewykwalifikowanych np. malarz, kelner, kierowca.
Nauki medyczne i pokrewne (w tym weterynaria) - zakaz bezpośreniego kontaktu z pacjentem.
Pedagogika i edukacja - zakaz nauczania.
Na program praktyk można wyjechać do 30 roku życia przy czym należy pamiętać o kilku podstawowych kryteriach, jakie musi spełniać kandydat:
- status studenta lub absolwenta szkoły po-licealnej ( studia, szkoła wyższa, kolegium,szkoła policealna, studium) kończącej się certufikatem zaowodowym lub dyplomem naukowym (nie mogą być to studia ukończone w USA)
- znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym
- gotowość do wyjazdu na okres od 3 do 18 miesięcy
- posiadanie wykształcenia i/lub doświadczenia zawodowego zgodnego z profilem praktyki
1. Jestem absolwentem - czy mogę jechać na praktyki?
TAK- program praktyk w USA jest skierowany i do studentów i do absolwentów (górna granica wieku to 30` lat).
Każda osoba, która chciałaby wyjechaś do USA w ramach programu praktyk, musi realnie ocenić swoje szanse. Podobnie jak ma to miejsce u nas w kraju, tak w USA praktyki zawodowe są głownie skierowane do specjalistów i przedstawicieli określonych branży (informatyka, inżynieria, finanse, księgowość, architektura, zarządzanie, hotelarstwo i turystyka). W programie mogą brać udział osoby, dla których zdobycie praktycznych umiejętności stanowi integralną część wykształcenia, dlatego absolwenci większości kierunków humanistycznych nie mają realnych szans na wyjazd.
4. Czy mogę pracować będąc uczestnikiem programu praktyk w USA?NIE - Internship/Training Program są to wyjazdy edukacyjne i nie dopuszczają możliwości podjęcia pracy. Większość praktyk jest jednak płatna, więc ich uczestnicy nie muszą zdobywać dodatkowych funduszy na pokrycie kosztów utrzymania itp.
5. Jak długo trwa zorganizowanie wyjazdu?Jeśli masz swojego praktykodawcę - nie więcej niż 5-8 tygodni. Jeśli dopiero poszukujesz praktyki, musisz do tego okresu dodać jeszcze od kilku do kilkunastu tygodni (średni okres czasu jaki zajmuje znalezienie odpowiedniego praktykodawcy).
6. Czy zakwaterowanie jest zagwarantowane?W niewielu przypadkach praktykodawca pomaga w zorganizowaniu lokum na pierwsze dni po przylocie, zasadniczo kwestie transportu i zakwaterowania należą do odpowiedzialności uczestnika.
7. Jak długo mogą trwać takie praktyki?8. Czy mogę zmienić praktykodawcę będąc na miejscu?
W uzasadnionych przypadkach fundacja sponsorująca może wyrazić zgodę na zmianę praktykodawcy, jednakże wcześniej musi szczegółowo zbadać sytuację i ocenić czy zmiana faktycznie jest konieczna.
9. Co jeśli zachoruję albo muszę nagle wziąć wolne?
W większości przypadków praktykant ma te same prawa i przywileje co pracownik - ma prawo do urlopu, zwolnienia lekarskiego a także tzw. dni wolnych na żądanie. Każdy uczestnik programu jest także objęty ubezpieczeniem medycznym, więc jeśli konieczna jest wizyta u lekarza lub w szpitalu koszty leczenia pokryje Twój ubezpieczyciel.
10. Czy mogę podczas pobytu na praktykach wyjechać z USA?
TAK - uczestnicy programu mogą swobodnie podróżować zarówno po USA jak i poza granice (pod warunkiem, że wcześniej uzgodnią to z pracodawcą oraz poinformują fundację sponsorującą).
Jeśli nie masz dodatkowe pytania na które nie znalazłeś tutaj odpowiedzi, skontaktuj się z nami telefonicznie (22) 3310050 ext. 504 lub wyślij swoje zapytanie na adres: internship@interns.pl
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: wiadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.